چگونه ترافيك تهران را تحمل كنيم؟

چگونه طولاني بودن سفررا قابل تحمل كنيم؟

ترديدي نيست كه ترافيك به وضع وحشتناكي رسيده است و بيش از 1 يا 5/1 ساعت از روز را در ترافيك سپري مي كنيم. يك راه اين است كه حرص بخوريم و ... و خود را فرسوده كنيم. راه ديگر اين است كه از اين تهديد، فرصتي براي آموزش بسازيم. با يك دستگاه voice recorder شصت هزارتوماني مي توان از لينك هاي زير استفاده كرد و چيز ياد گرفت. ايده اين كار از مرحوم باهنر گرفته شد. او در يك مصاحبه گفته بود كه در حين تردد از طريق ضبط ماشين توانسته زبان انگليسي را در حد حداقل بياموزد.

اگر با اقتصاد بيگانه ايد و اهل آشنايي هم نيستيد، راديو كالج پارك بخشي براي كتاب هاي گويا دارد. از ميان آنها، كتاب همه مردان شاه واقعا گوش كردني است. من در طول يك سفر از آن بهره ها بردم.

اگر مي خواهيد با اقتصاد كمي آشنا شويد، در اين سايت مصاحبه هايي با اساتيد غيرمعروف اقتصاد گذارده مي شود كه موضوعات آن كاملا متنوع است و البته عمق خيلي زيادي هم ندارد ولي جالب است و قابل توصيه. من كه زماني آنها را گوش مي كردم.

راديو اقتصاد، سايتي است كه مصاحبه هايش فروشي است. اگر مي توانيد پول خرج كنيد از آن هم استفاده كنيد.

سايت مجلهEconomist هم هر هفته يك فايل صوتي مي گذارد كه مي ارزد گوش كرد. داونلود كنيد و در حين سفر يا حين رانندگي گوش كنيد.

اگر مغزتان نياز به ورزش فكري دارد و چند وقتي است كه مطلب فلسفي نخوانده ايد، در اين سايت، مطالب شنيداري زيادي است كه مهمترين آن كتاب معروف و مهم راثبارت تحت عنوان اخلاق آزادي است. مي توانيد اين كتاب شنيداري را گوش كنيد در عين حال اصل كتاب هم قابل دانلود كردن است.

 

با اين كارها نه تنها از ترافيك يا طولاني بودن راه خسته نمي شويد بلكه شايد به آن علاقه مند هم گرديد.

/ 0 نظر / 3 بازدید